Regulaminy zakupów

 1. 1. Strony transakcji
  1. 1.1.Właścicielem strony sklepu internetowego INTERTEX jest firma INTERTEX zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS0000158340 o numerze REGON 050406186 oraz numerze NIP:966-00-40-660
  2. 1.2. Nabywcą może być firma lub osoba pełnoletnia.
 2. 2. Postanowienia ogólne
  1. 2.1. Sklep internetowy prowadzi sprzedaż detaliczną za pośrednictwem sieci Internet.
  2. 2.2. Zawartość sklepu internetowego nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu Cywilnego, jest to prezentacja towaru. Złożenie zamówienia nie oznacza natychmiastowego zawarcia umowy. Klient wypełniając formularz zamówienia składa ofertę kupna określonego towaru. Moment zawarcia umowy kupna - sprzedaży następuje podczas pisemnego potwierdzenia odbioru towaru przez klienta na liście przewozowym przesyłki.
  3. 2.3. Wszystkie produkty oferowane w sklepie są nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.
  4. 2.4. Wszystkie ceny podane na stronach internetowych są cenami brutto (zawierają podatek VAT) w złotych polskich. Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta.  
  5. 2.5. Na wszystkie towary sprzedawane w naszym sklepie wystawiamy faktury VAT. I paragony
 3. 3. Zamówienie
  1. 3.1. Przyjęte zamówienie zostaje automatycznie potwierdzone za pomocą zwrotnego e-maila. Po zalogowaniu klient ma możliwość sprawdzić na jakim etapie jest jego zamówienie. Istnieją trzy etapy: zamówienie przyjęte, realizowane, zrealizowane. Sklep przystępuje do realizacji zamówienia dopiero po sprawdzeniu jego rzetelności. W uzasadnionych przypadkach Sklep może odmówić realizacji zamówienia, uzależnić jego zrealizowanie od przedstawienia odpowiednich dokumentów, lub dokonania płatności na konto.
  2. 3.2. Klient może odstąpić od zawartej umowy kupna w terminie 10 dni kalendarzowych licząc od dnia otrzymania przesyłki. Odstąpienie w formie pisemnej pod rygorem nieważności może zostać przesłane na adres sklepu. Zwracany towar musi być kompletny, nie może nosić śladów użytkowania oraz powinien znajdować się w oryginalnym nieuszkodzony opakowaniu, w którym został dostarczony do klienta. Wraz z towarem klient powinien odesłać otrzymane potwierdzenie zakupu, dokładne dane adresowe, oraz oznaczenie żądań, z zaznaczeniem czy ma to być wymiana na inny towar czy zwrot gotówki na konto. Za datę zakupu towaru uważa się datę nadania listu przewozowego lub przesyłki pocztowej. Klient pokrywa koszty wysyłki towaru w dwie strony. Zwroty realizowane będą w terminie 21 dni od otrzymania towaru wraz z żądaniem zwrotu gotówki, jeżeli zostaną spełnione w/w przesłanki.
  3. 3.3. Złożenie zamówienia przez Klienta jest równoznaczne z upoważnieniem do wystawienia faktury bez konieczności uzyskania jego podpisu.
  4. 3.4. Możliwe są następujące formy płatności:
   • Za pobraniem - zapłata przy odbiorze towaru gotówką kurierowi
   • Przelewem. Rezerwujemy towar w naszym magazynie i przesyłamy e-mail zawierający nasz numer rachunku bankowego. Po zaksięgowaniu wpłaty towar pakujemy i wysyłamy.
   • Odbiór osobisty w siedzibie firmy
   • Dodatkowe koszty związane z poszczególnymi formami płatności określone są w cenniku transportu.
    
  5. 3.5. Przy każdym towarze podany jest czas realizacji zamówienia. Jest to czas, który potrzebujemy, aby skompletować zamówione towary i zrealizować wysyłkę. W przypadku, gdy czas realizacji byłby dłuższy niż podany na naszych stronach, kontaktujemy się z kupującym, aby potwierdzić realizację zamówienia oraz uzgodnić propozycję terminu. W przypadku płatności przelewem powyższy termin wydłuża się o czas realizacji przelewu, Przesyłki są dostarczane firmą kurierską i w ciągu 1-2 dni roboczych po wysyłce z naszego magazynu. Nie odpowiadamy za opóźnienia w dostawie przesyłek przez firmy kurierskie.
  6. 3.6. O każdym przedłużeniu tego terminu Sklep zobowiązuje się poinformować klienta, a klient zobowiązuje się potwierdzić aktualność zamówienia.
  7. 3.7. Zamówiony towar dostarczamy za pomocą firm kurierskich lub za pośrednictwem Poczty Polskiej. Kupujący jest obciążany kosztami dostawy określonymi w cenniku transportu.
  8. 3.8. Wysyłki według regulaminu realizowane są tylko na terenie Rzeczypospolitej Polskiej
 4. 4. Reklamacja
 5. 5. Ustalenia końcoweDODATEK DO REGULAMINU Zamówienia tkanin są realizowane z dokładnościa do 0,1 metra.Aby dokonac zamówienia np.1,5 m część dziesiątą należy poprzedzić znakiem "." (kropki)
Dostepność towatu w sklepie nie jest równoznaczna z faktycznym stanem magazynowym.

Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odesłanych za pobraniem. Przy zamawianiu kolorystyka tkanin oraz mebli twardych moze się róznic w małym stopniu odcieniem. W przypadku nieuzasadnionej reklamacji lub uszkidzenia towaru z winy uzytkownika wszelkie koszty pokrywa klient. Produkty przygotowane specjalnie dla kupującego(tkaniny ciete na miare zgodnie z zamówieniem) nie podlegaja zwrotowi.

Kazdy klient jest zobowiazany do zapoznania się z treścia regulaminu, składając zamówienie,jest to jednoznacznne z jego akceptacja.